Badanie korzyści z aparatów słuchowych
Badanie korzyści z aparatów słuchowych
Badanie korzyści z aparatów słuchowych
To inaczej audiometria słowna bez i w aparatach słuchowych, żeby poczuć różnicę w słyszeniu.
Wskazania do badania
- ustanowienie procentowego zysku słyszenia dźwięków i zrozumienia mowy noszonego przez Ciebie aparatu lub aparatu, który zamierzasz używać
- przeprowadzenie prawidłowego przebiegu doboru aparatów słuchowych, przynoszących największy procent korzyści w słyszeniu i rozumieniu mowy.
- sprawdzenie i poprawa ustawień aparatów słuchowych jeśli uważasz, że Twój dotychczasowy protetyk słuchu nie ustawił ich wystarczająco dobrze i nadal zdarzają się sytuacje, w których nie rozumiesz słów rozmówcy.
- zmiana ustawień aparatów słuchowych dostosowująca się do aktualnego stanu zdrowia Twoich uszu lub Twojego dziecka. Wskazana, gdy zaistniały tymczasowe zmiany w słyszeniu z powodu np. przerostu trzeciego migdała, drenażu uszu lub permanentnego przeziębienia.
Cel badania
Ustanowienie progu słyszenia oraz procentowego poziomu zrozumienia mowy dla obojga uszu jednocześnie w dwóch sytuacjach, bez aparatów słuchowych i z aparatami na uszach pacjenta.
Jaką wiedzę zyskujesz po badaniu?
Masz pełną świadomość na ile Twoje aparaty słuchowe poprawiają słyszenie. Dowiadujesz się czy istnieją aparaty, dzięki którym uzyskasz większe korzyści słuchowe. Wiesz jaki jest Twój poziom słyszenia w aparatach i bez aparatów. Przekonujesz się o tym czy należy zmienić ustawienia Twoich aparatów tak by zwiększyć korzyści słuchowe. Zyskuje wiedzę o tym, które aparaty słuchowe wybrać jeśli właśnie jesteś na etapie ich zakupu.
PORADA SPECJALISTY
Kiedy wykonywać badania słuchu?
Badanie słuchu powinno wykonywać się profilaktycznie raz w ciągu roku. Zalecenie to dotyczy zwłaszcza osób stale przebywających w hałasie, osób z tendencją do chorób ucha środkowego oraz dzieci.
Dla kogo są badania słuchu?
Badanie słuchu powinny systematycznie powtarzać także osoby, u których został stwierdzony niedosłuch.